Podium la Fantastic Junior Masters

Radu Dobre a ocupat locul 2 în competiția rezervată sportivilor sub 12 ani din cadrul Fantasttic Junior Masters.

Hotelul Premier Palace din București a găzduit în week-end-ul care tocmai s-a încheiat o competiție șahistă care a adunat la start aproximativ 100 de competitori, copii cu vârsta cuprinsă între 6 și 12 ani.

Clubul Central de Șah București a fost reprezentat la toate secțiunile competițiilor, reușind să cucerească argintul prin Radu Dobre la categoria sub 12 ani cu 4,5 puncte din 6 posibile.

Merită notată și performanța lui Dan Băntescu, care cu 4 puncte a încheiat aceeași întrecere pe locul 6, rămânând totdată neînvins pe durata celor 6 runde.

Dintre sportivele Clubului se remarcă prestația Anisiei Spiridon, care a acumulat 3,5 puncte în clasamentul final, clasându-se pe locul 9 din 24 de participanți.